Android moment starého automobilového průmyslu

Starý automobilový průmysl viděl Teslu pouze jako nového konkurenta. Ve 4. čtvrtletí roku 2023 však BYD prodala více elektromobilů než Tesla. Podobně Samsung prodal více než Apple.


Úpadek společnosti Nokia, zpočátku ignorující iPhone od společnosti Apple. Po dlouhém váhání se rozhodla vyvinout konkurenta iPhonu. Ale dlouho předtím, než byli připraveni, se náhle objevil nespočet chytrých telefonů s Androidem.

Tady jsou statistiky.

U elektromobilů není tento proces tak rychlý, protože je třeba nejprve vybudovat obrovské průmyslové kapacity na výrobu baterií. Elektromobil potřebuje 5 000krát více baterií než chytrý telefon.

  iPhone Samsung - Tesla BYD


Tehdy si Nokia myslela, že jediným novým konkurentem je iPhone; o několik let později Samsung najednou prodával více smartphonů s Androidem než iPhonů od Applu. Přesně to ukázalo 4. čtvrtletí roku 2023: BYD prodává více elektromobilů než Tesla.

Čína je největším světovým trhem s automobily a prodává se zde třetina všech nových automobilů. Rychle klesající podíl spalovacích motorů na trhu umožňuje mnoha čínským společnostem zpočátku umisťovat své nové elektromobily na domácí trh. Před zahájením masového vývozu je třeba ještě dokončit řadu dopravních lodí pro automobily.

  Kdy se to všechno dalo předvídat?


Pro mě to platí od března 2008, kdy jsem se poprvé vydal na ženevský autosalon. Cena ropy byla poprvé nad 120 USD a ve Vorarlbersku jsem poprvé natankoval za více než 1,20 EUR za litr nafty.

Velká zoufalost při mé první návštěvě veletrhu, jen zkamenělý šrot, nic, co by stálo za zprávu. Jak si někdo může představit, že v době takové cenové krize ropy může dál prodávat zkamenělý šrot?

Pak jsem si najednou na autě přečetl "Dual Mode - Electric vehicle - Hybrid vehicle". Spása! Konečně něco, o čem se dá psát doma! Jednalo se o plug-in hybrid BYD F3DM s lithium-železo-fosfátovou baterií o kapacitě 16 kWh.

Celou cestu ze Ženevy do Salcburku jsem přemýšlel o tom, co to znamená, když technicky inovativní výrobky pocházejí ze země s nízkými mzdami. Ve svých předpovědích jsem se nemýlil.

Velká nezodpovězená otázka zní: Proč ke stejnému závěru nedospěl celý zavedený automobilový průmysl? Proč se neuskutečnila velká výzkumná ofenzíva levných baterií a levných elektromobilů? Celá léta zaznívala jen divoká hesla: "Když to zavedený automobilový průmysl bude chtít, dokonalý zabiják Tesly bude hotový do dvou let". Pak v roce 2018 přišel první z tolik opěvovaných zabijáků Tesly: Jaguar i Pace.

Tesla v současnosti zvládne celou výrobu Jaguaru i Pace za méně než 2 týdny. Někteří další zavedení výrobci uvedli na trh nové elektromobily. O 10 let dříve by se jednalo o naprostou špičku a senzaci.

  Jak prodáváte auta?


Teoreticky by cílem výrobce automobilů mělo být prodat více vozů. První úvaha by tedy měla znít: jaké jsou překážky prodeje většího počtu vozů? Jak mohu zvýšit přidanou hodnotu svého vozu jako produktu? Jednoduchý příklad: Auto stojí 15 000 EUR a najede 300 000 km na 6 litrů nafty při ceně 1,25 EUR za litr. Na celkových nákladech se tedy více podílí palivový průmysl než výrobce automobilu.

Jak to můžete změnit? Prodejte zákazníkům elektromobil za 18 000 eur, baterie a fotovoltaiku za 10 000 eur a zřiďte síť vlastních dobíjecích stanic. Jízda se pro zákazníka stane levnější a vlastní přidaná hodnota společnosti z hlediska celkových nákladů se dramaticky zvýší. To jsou strategie společností Tesla a BYD. Proč to nenapadlo zavedený automobilový průmysl?

Teorie vrcholu těžby ropy existuje již od roku 1956. Nebýt frakování v USA, byli bychom již zhruba deset let po ropném vrcholu. Jak můžeme připustit, aby naše vlastní ekonomická existence byla závislá na těžbě ropy a omezená jí? Celosvětová výroba automobilů se spalovacími motory je omezena těžbou ropy. Jak mohou automobilky toto omezení akceptovat?

Možná proto, že tyto zavedené automobilky měly mentalitu osmdesátníka, který jen čeká na konec. Velký emisní skandál do tohoto postoje zapadá: podváděním získat trochu času, ještě pár let si užívat, protože každému muselo být jasné, že tento podvod bude jednou odhalen.

  Jak prodáváte domy?


Teoreticky by cílem výrobce domů mělo být prodat více domů. První úvaha by tedy měla znít, jaké jsou překážky prodeje většího počtu domů? Páni, to zní povědomě, až na to, že auta byla nahrazena domy. Jednoduchý příklad: dům stojí 300 000 eur a stojí na pozemku, který stojí 300 000 eur. Majitelé najezdí ročně 30 000 km s 2 000 litry benzinu za 3 600 eur a nakoupí 8 000 kWh elektřiny pro domácnost a tepelné čerpadlo za 3 600 eur. Tyto náklady na energie činí dalších 216 000 EUR za 30 let. I bez úroků to činí 27 200 EUR ročně nebo 2 267 EUR měsíčně. Při výpočtu s aktuální nabídkou úvěru na bydlení činí měsíční splátka úvěru na dům a pozemek v hodnotě 600 000 EUR a 600 EUR na energie 3 648 EUR měsíčně. Podle směrnic EU o půjčkách na bydlení musí příjem domácnosti činit 7 620 EUR.

Jak to můžete změnit? Prodejte zákazníkům dům nové generace GEMINI za 140 000 eur a baterie a fotovoltaiku za 60 000 eur. To je tolik solární energie, že 80 % z ní lze prodat na spotovém trhu. Díky tomu je koupě domu pro zákazníka levnější. Zpočátku v oblastech s levnými pozemky, ale pokud se podaří koncept "půda za energii" úspěšně zavést do politiky, pak také v bezprostřední blízkosti drahých měst. To je strategie společnosti GEMINI next Generation AG. Proč o tom neuvažují zavedení výrobci domů?

Před několika měsíci jsem telefonoval s redaktorem časopisu pro rodinné domy. Snažil jsem se mu vysvětlit projekt nové generace GEMINI: "Proč? Za 30 let už nebudou žádné nové rodinné domy". Možná proto, že tito zavedení stavitelé domů mají mentalitu osmdesátníka, který jen čeká na konec.

Jak vypadá účet v levné čtvrti s nemovitostí za 100 000 eur? 240 000 úvěr na bydlení, energetický systém se financuje prodejem elektřiny. Splátka úvěru 1 223 € a požadovaný příjem domácnosti 3 058 €. U nemovitosti za 50 000 € by splátka úvěru činila pouze 969 € a požadovaný příjem domácnosti 2 423 €.

  15. února je již pozdě


První akcionáři obdrželi 700 akcií za 1 000 EUR. Po úpravě ceny akcií v září 2023 se tento počet snížil na 150 akcií. Další významná úprava ceny proběhne 15. února. Potřebujeme kapitál, abychom mohli vše výše uvedené uvést do praxe.

  Optimismus v době kolapsu


Jaké vyhlídky do budoucna mohou mít dnešní děti? Většina společnosti zmiňuje pouze velmi negativní vize budoucnosti. Dokonce i pokud jde o bydlení, které je pro každého člověka ústřední potřebou. Při vyhledávání dotazu "bydlení v Německu" se ve výsledcích vyhledávání objevují pouze katastrofické zprávy. Problémy již nelze řešit běžnými metodami. Jsou zapotřebí zcela nové přístupy.

Pokud tento zcela nový způsob myšlení podpoříte nákupem akcií, budete moci za několik let nejen říci "přispěl jsem k tomu", ale také se ohlédnout za výrazným nárůstem hodnoty těchto akcií.  Staňte se akcionářem společnosti GEMINI next Generation AG


Člen klubu věnuje klubu svůj členský příspěvek a je rád, když je klub úspěšný. Pokud ne, podpořil jsem dobrou věc.

Akcionář nabývá akcie akciové společnosti. Pokud je AG úspěšný, jeho akcie mají mnohem větší hodnotu. V případě společnosti GEMINI next Generation AG jsou jeho odměnou za podporu dobré věci.

Jako akcionář, zaměstnanec nebo kupující domu se také stáváte součástí proti-hnutí proti mnoha negativním jevům v naší společnosti, které poškozují naše přežití.

Jeden z nových akcionářů řekl: "Investuji velmi skromně." Ale 4 000 EUR krát 1 000 EUR jsou také 4 miliony EUR za všechny investice až do otevření osady v Unkenu jako výchozího bodu pro globální expanzi.

O významném navýšení kapitálu může rozhodnout pouze valná hromada, ale zde je uvedeno, o čem může rozhodnout představenstvo a dozorčí rada. Nový základní kapitál slouží k zdokonalení podkladů pro větší plánovaná navýšení kapitálu.

Za doporučení akcie ostatním je k dispozici program odměn. Dva z nových akcionářů se stali akcionáři díky tomuto programu odměn.

Tady jsou podrobnosti.

Pozor! Na polovinu února je plánována velká propagační akce, během níž budou akcie nabízeny za výrazně vyšší cenu. Nakupujte včas před korekcí ceny!
          Android moment starého automobilového průmyslu: Starý automobilový průmysl viděl Teslu pouze jako nového konkurenta. Ve 4. čtvrtletí roku 2023 však BYD prodala více elektromobilů než Tesla. Podobně Samsung prodal více než Apple. https://2024.pege.org/01-07/czech.htm