Ramy scenariusza Federalnej Agencji Sieciowej 2045

Mogą występować dramatyczne różnice między dostępną mocą a zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Jak takie bzdury mogą znaleźć się w oficjalnym dokumencie rządowym?


Dzisiejszy temat powinien brzmieć "Koszty rozbudowy sieci w Niemczech". Pierwsze pytanie do Google przyniosło wiele różnych kwot. Następnie znalazłem plik PDF na Netzausbau.de, oficjalnej stronie Federalnej Agencji Sieci:

Scenariusz_framework_2037_authorisation.pdf.

Bedarfsermittlung 2023-2037/2045
Autoryzacja
Ramy scenariusza na lata 2023-2037/2045
Lipiec 2022 r.

Jest to zatem oficjalny dokument obecnego rządu. Przejdźmy do strony 4: W scenariuszu C 2045 elektrownie gazowe mają zostać rozbudowane z 32,1 GW w 2021 r. do 34,6 GW. Energia jądrowa, ropa naftowa, węgiel kamienny i węgiel brunatny zostaną zredukowane z 46,7 GW w 2021 r. do 0 GW. Zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie z 533 TWh do 1303 TWh. Te elektrownie gazowe są jedynymi producentami energii, które można kontrolować w czasie. Istnieją również absolutnie minimalne baterie.

W scenariuszu C 2045 jest 37,3 mln samochodów elektrycznych i 16,3 mln pomp ciepła. Jakich pomp ciepła można się spodziewać? Odpowiedź można znaleźć na stronie 24. HH oznacza gospodarstwo domowe, GHD oznacza handel, rzemiosło i usługi. Na jedną pompę ciepła przypada 5 254 kWh rocznego zużycia w gospodarstwie domowym i 7 284 kWh w sektorze usług. Należy zatem założyć, że te pompy ciepła będą pobierać średnio 6 kW, gdy zrobi się naprawdę zimno. Jest to nadal optymistyczne założenie, ponieważ powietrzne pompy ciepła degenerują się do ogrzewania elektrycznego, gdy jest zimno.

  Mroczna otchłań i zimny trzask


To będzie naprawdę zimna noc, same 16,3 miliona pomp ciepła potrzebuje 97,8 GW. Słońce świeci obecnie na drugiej połowie planety, a energia wiatrowa stanowi 1% zainstalowanej mocy. 250 GW elektrowni wiatrowych dostarcza jedynie 2,5 GW. Nawet gdyby minimalistyczne baterie o pojemności 180 GWh zostały naładowane teraz, musiałyby zostać rozłożone na 16 godzin zimowej nocy.

Tak więc 97,8 GW tylko dla pomp ciepła, ani jeden samochód elektryczny nie jest ładowany, ani jeden pociąg lub tramwaj nie jeździ, nie ma światła, nie ma przemysłu i 34,6 GW elektrowni gazowych i 2,5 GW energii wiatrowej jako mocy wytwórczej.

Przeszukujesz ten plik PDF pod kątem "importu energii elektrycznej" i nic nie znajdujesz. W sekcji "Import" na stronie 18: Cytat:

Idzie to w parze z potrzebą większej ekspansji odnawialnych źródeł energii. Ponadto, prawdopodobnie pojawi się potrzeba importu energii elektrycznej.

Wow, co za niedomówienie. Same pompy ciepła wymagałyby ponad 60 GW więcej energii elektrycznej niż elektrownie gazowe i wiatrowe. Gdzie byłyby ceny na rynku spot, gdyby Niemcy musiały importować 60 GW dla samych pomp ciepła? Mniej więcej tam, gdzie były w Teksasie 15 lutego 2021 r., około 8 euro za kWh?

  Głupota czy destrukcyjna wściekłość?


Co kryje się za tym dziełem sztuki? Głupota, umiejętności matematyczne 12-letniego ucznia? A może destrukcyjna wściekłość na znienawidzone społeczeństwo? Jakie są środki nacisku, którym tak wielu zwolenników nie ma odwagi zaprzeczyć?

  Marsz przez instytucje


Archiwum Federalnej Agencji Sieci zawiera również Szenariorahmen_2035_Genehmigung.pdf.

Odniesieniem dla 2019 r. jest 30 GW elektrowni gazowych. Scenariusz C 2035 przewiduje 46,7 GW elektrowni gazowych. Energia jądrowa, ropa naftowa, węgiel kamienny i węgiel brunatny zostały zredukowane z 56 GW w 2019 r. do 1,3 GW.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie z 571 TWh do 687 TWh. Baterie są również nadal dostępne w dawkach homeopatycznych. W scenariuszu C 2035 jest 15,1 miliona samochodów elektrycznych i 7 milionów pomp ciepła. Nawet 7 milionów pomp ciepła wymagałoby 42 GW energii elektrycznej w okresie zimna. Reszta Niemiec musiałaby wtedy zostać wyłączona w mroźnej ciemności. W latach 2005-2021 Niemcy miały rzekomo rząd koalicyjny kierowany przez CDU/CSU. Kim jest Federalna Agencja Sieci? Cytat:

Energii Elektrycznej, Gazu, Telekomunikacji, Poczty i Kolei (Bundesnetzagentur für Elektrizität, Gas, Telekommunikation, Post und Eisenbahnen), z siedzibą w Bonn, jest wyższym niemieckim organem federalnym podlegającym Federalnemu Ministerstwu Gospodarki.

Bezsensowne ramy scenariusza na 2021 r. zostały jedynie rozwinięte w całkowicie bezsensowne ramy scenariusza na 2023 r. Należy zatem przyjąć, że marsz przez instytucje zakończył się sukcesem, niszczycielską furią fanatyków wymierzoną w nasze społeczeństwo.

  Nasz scenariusz na 2045 r.


Zrealizowano 80% programu "Ziemia dla energii" o powierzchni 1 miliona hektarów. Obejmuje to 800 GW fotowoltaiki i 2400 GWh samych akumulatorów. Kolejne 300 GW fotowoltaiki i 900 GWh baterii poza obszarami "Land for Energy". Energia wiatrowa jest tylko nieznacznie rozbudowywana. 150 GW elektrowni na metan umożliwia wykorzystanie letnich nadwyżek energii elektrycznej. 80 GW elektrowni gazowo-parowych.

W nocy jest tylko zimna ciemność. Gdy jest bardzo zimno, w ciągu dnia jest słonecznie. Domy nowej generacji GEMINI mają bardzo niskie zużycie energii w niskich temperaturach dzięki niskotemperaturowemu systemowi magazynowania ciepła. Elektrownie CCGT o mocy 80 GW i fotowoltaika o mocy 1100 GW umożliwiają ładowanie akumulatorów w ciągu dnia. Bezpieczne zasilanie nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Dlaczego scenariusze są tak różne? Różnica polega na tym, czy kochasz, czy nienawidzisz ludzi.

  Optymizm w czasach upadku


Jakie perspektywy na przyszłość mogą mieć dzisiejsze dzieci? Większość społeczeństwa wspomina jedynie o skrajnie negatywnych wizjach przyszłości. Nawet jeśli chodzi o mieszkalnictwo, centralną potrzebę każdego człowieka. Zapytanie "budownictwo mieszkaniowe w Niemczech" przynosi w wynikach wyszukiwania jedynie raporty o katastrofach. Problemów nie da się już rozwiązać konwencjonalnymi metodami. Potrzebne jest zupełnie nowe podejście.

Jeśli wesprzesz ten zupełnie nowy sposób myślenia, kupując akcje, to za kilka lat nie tylko będziesz mógł powiedzieć "przyczyniłem się do tego", ale także będziesz mógł spojrzeć wstecz na znaczny wzrost wartości tych akcji.  Zostań akcjonariuszem GEMINI next Generation AG


Członek klubu przekazuje swoją składkę członkowską na rzecz klubu i jest szczęśliwy, jeśli klub odnosi sukcesy. Jeśli nie, wspieram dobrą sprawę.

Akcjonariusz nabywa akcje spółki akcyjnej. Jeśli AG odniesie sukces, jego akcje są warte znacznie więcej. W przypadku GEMINI next Generation AG jest to nagroda za wspieranie dobrej sprawy.

Jako akcjonariusz, pracownik lub nabywca domu, stajesz się również częścią ruchu przeciwko wielu negatywnym zmianom w naszym społeczeństwie, które są szkodliwe dla naszego przetrwania.

Jeden z nowych udziałowców powiedział: "Dokonuję bardzo skromnej inwestycji", ale 4 000 euro razy 1 000 euro to także 4 miliony euro na wszystkie inwestycje aż do otwarcia osady w Unken jako punktu wyjścia do globalnej ekspansji.

Jedynie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy może zadecydować o podwyższeniu kapitału, ale Zarząd i Rada Nadzorcza mogą o tym zadecydować. Nowy kapitał zakładowy służy udoskonaleniu dokumentów dotyczących większych planowanych podwyższeń kapitału.

Istnieje program nagród za polecanie akcji innym osobom. Dwóch nowych akcjonariuszy zostało akcjonariuszami w wyniku tego programu nagród.

Oto szczegóły.

Uwaga! W połowie lutego planowana jest duża promocja, podczas której akcje będą oferowane po znacznie wyższej cenie. Kupuj w odpowiednim czasie przed korektą ceny!
          Ramy scenariusza Federalnej Agencji Sieciowej 2045: Mogą występować dramatyczne różnice między dostępną mocą a zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Jak takie bzdury mogą znaleźć się w oficjalnym dokumencie rządowym? https://2024.pege.org/02-04/polish.htm