Federal Ağ Ajansı Senaryo Çerçevesi 2045

Mevcut güç ile elektrik talebi arasında dramatik farklılıklar olabilir. Böyle bir saçmalık nasıl olur da resmi bir hükümet belgesine girebilir?


Bugünün konusu "Almanya'da şebeke genişletme maliyetleri" olmalıydı. Google'a sorulan ilk soru çok farklı miktarlar üretti. Sonra Federal Ağ Ajansı'nın resmi web sitesi olan Netzausbau.de'de bir PDF keşfettim:

Scenario_framework_2037_authorisation.pdf.

Bedarfsermittlung 2023-2037/2045
Yetkilendirme
Senaryo çerçevesi 2023-2037/2045
Temmuz 2022

Bu nedenle mevcut trafik ışığı hükümetinin resmi bir belgesidir. Sayfa 4'e dönelim: C 2045 senaryosunda, 2021'de 32,1 GW olan gaz yakıtlı enerji santralleri 34,6 GW'a çıkarılacaktır. Nükleer enerji, petrol, taş kömürü ve linyit yakıtlı enerji santralleri 2021'deki 46,7 GW'tan 0 GW'a düşürülecektir. Elektrik talebi 533 TWh'den 1303 TWh'ye yükselecektir. Bu gaz yakıtlı enerji santralleri, zaman içinde kontrol edilebilen tek enerji üreticileridir. Ayrıca kesinlikle minimum batarya vardır.

C 2045 senaryosunda 37,3 milyon elektrikli otomobil ve 16,3 milyon ısı pompası bulunmaktadır. Hangi ısı pompaları bekleniyor? Cevap 24. sayfada bulunabilir. HH hane halkı, GHD ticaret, zanaat ve hizmetler anlamına gelmektedir. Isı pompası başına hanelerde 5.254 kWh, üçüncül sektörde 7.284 kWh yıllık tüketim beklenmektedir. Bu nedenle, bu ısı pompalarının gerçekten soğuk olduğunda ortalama 6 kW çekeceği varsayılmalıdır. Bu yine de iyimser bir varsayımdır, çünkü hava kaynaklı ısı pompaları soğuk havalarda elektrikli ısıtmaya dönüşmektedir.

  Karanlık kasvet ve soğuk hava dalgası


Gerçekten soğuk bir gece olacak, sadece 16.3 milyon ısı pompası 97.8 GW istiyor. Güneş şu anda gezegenin diğer yarısında parlıyor ve rüzgar enerjisi kurulu kapasitenin %1'inde. 250 GW'lık rüzgar enerjisi santrali sadece 2.5 GW'lık enerji sağlıyor. Şu anda minimalist 180 GWh batarya şarj edilse bile, bunların 16 saatlik kış gecesine dağıtılması gerekecektir.

Yani 97,8 GW sadece ısı pompaları için, tek bir elektrikli araba şarj edilmiyor, tek bir tren veya tramvay çalışmıyor, ışık yok, sanayi yok ve üretim kapasitesi olarak 34,6 GW gaz yakıtlı enerji santrali ve 2,5 GW rüzgar enerjisi.

Bu PDF'de "elektrik ithalatı" için arama yapıyorsunuz ve hiçbir şey bulamıyorsunuz. Sayfa 18'de "İthalat" altında: Alıntı:

Bu, yenilenebilir enerjilerin daha fazla yaygınlaştırılması ihtiyacıyla el ele gitmektedir. Buna ek olarak, muhtemelen dengeli bir şekilde elektrik ithalatına ihtiyaç duyulacaktır.

Vay canına, ne kadar yetersiz bir ifade. Sadece ısı pompaları, gaz yakıtlı enerji santralleri ve rüzgar enerjisi tedarikinden 60 GW daha fazla elektrik gerektirecektir. Almanya sadece ısı pompaları için 60 GW ithal etmek zorunda kalsaydı spot piyasa fiyatları ne olurdu? Yaklaşık 15 Şubat 2021'de Teksas'ta olduğu gibi, kWh başına 8 Avro civarında mı?

  Aptallık mı yoksa yıkıcı öfke mi?


Bu sanat eserinin arkasında ne var? Aptallık mı, 12 yaşındaki bir okul çocuğunun matematik becerileri mi? Yoksa nefret edilen bir topluma karşı duyulan yıkıcı öfke mi? Bu kadar çok takipçinin karşı çıkmaya cesaret edemediği baskı araçları nelerdir?

  Kurumlar arası yürüyüş


Federal Ağ Ajansı'nın arşivinde Szenariorahmen_2035_Genehmigung.pdf de bulunmaktadır.

2019 için referans 30 GW gaz yakıtlı enerji santralidir. Senaryo C 2035'te 46,7 GW gaz yakıtlı enerji santrali öngörülmektedir. Nükleer enerji, petrol, taş kömürü ve linyit yakıtlı enerji santralleri 2019'daki 56 GW'tan 1,3 GW'a düşürülmüştür.

Elektrik talebi 571 TWh'den 687 TWh'ye çıkacaktır. Bataryalar da hala homeopatik dozlarda mevcuttur. C 2035 senaryosunda 15,1 milyon elektrikli otomobil ve 7 milyon ısı pompası bulunmaktadır. Sadece 7 milyon ısı pompası bile soğuk bir dönemde 42 GW elektriğe ihtiyaç duyacaktır. Bu durumda Almanya'nın geri kalanının soğuk ve karanlık bir dönemde kapatılması gerekecektir. 2005'ten 2021'e kadar Almanya'da CDU/CSU liderliğinde bir koalisyon hükümeti olduğu iddia ediliyor. Federal Ağ Ajansı kimdir? Alıntı:

Merkezi Bonn'da bulunan Federal Elektrik, Gaz, Telekomünikasyon, Posta ve Demiryolu Şebeke Ajansı (Bundesnetzagentur für Elektrizität, Gas, Telekommunikation, Post und Eisenbahnen), Federal Ekonomi Bakanlığı'na bağlı bir üst düzey Alman federal otoritesidir.

Saçma sapan 2021 senaryo çerçevesi daha da geliştirilerek tamamen saçma sapan 2023 senaryo çerçevesine dönüştürülmüştür. Bu nedenle Kurumlara doğru yürüyüşün başarılı olduğu, fanatiklerin toplumumuza karşı yıkıcı öfkesi olduğu varsayılmalıdır.

  2045 senaryomuz


1 milyon hektarlık "Enerji için Arazi" programının %80'i gerçekleştirilmiştir. Buna sadece 800 GW fotovoltaik ve 2400 GWh batarya dahildir. "Enerji için Arazi" alanları dışında 300 GW fotovoltaik ve 900 GWh batarya daha bulunmaktadır. Rüzgâr enerjisi sadece biraz genişletilmektedir. 150 GW gücünde metandan elektrik üreten tesisler yaz aylarında ihtiyaç fazlası elektriğin kullanılmasını mümkün kılmaktadır. 80 GW CCGT enerji santralleri.

Sadece geceleri soğuk ve karanlık bir kasvet vardır. Hava çok soğuk olduğunda ise gündüzleri güneşlidir. GEMINI yeni nesil evler, düşük sıcaklıkta ısı depolama sistemi sayesinde soğuk havalarda çok düşük öz tüketime sahiptir. 80 GW CCGT enerji santralleri ve 1100 GW fotovoltaik, gün boyunca bataryaların şarj edilmesini mümkün kılmaktadır. Aşırı hava koşullarında bile güvenli bir güç kaynağı.

Senaryolar neden bu kadar farklı? Aradaki fark, insanları sevmeniz ya da onlardan nefret etmenizdir.

  Çöküş döneminde iyimserlik


Bugünün çocuklarına geleceğe dair ne gibi umutlar verilebilir? Toplumun çoğunluğu geleceğe dair sadece son derece olumsuz vizyonlardan bahsediyor. Konu herkes için temel bir ihtiyaç olan barınma olduğunda bile. "Almanya'da konut" arama sorgusu, arama sonuçlarında sadece felaket raporlarını getiriyor. Sorunlar artık geleneksel yöntemlerle çözülemiyor. Tamamen yeni yaklaşımlara ihtiyaç var.

Hisse satın alarak bu tamamen yeni düşünce tarzını desteklerseniz, birkaç yıl sonra sadece "buna katkıda bulundum" demekle kalmayacak, aynı zamanda bu hisselerin değerindeki önemli bir artışa da bakabileceksiniz.  GEMINI Next Generation AG'nin hissedarı olun


Bir kulüp üyesi üyelik aidatını kulübe bağışlar ve kulüp başarılı olursa mutlu olur. Başarısız olursa da iyi bir amaca destek vermiş olurum.

Bir hissedar halka açık bir limited şirketten hisse satın alır. Eğer AG başarılı olursa, hisseleri çok daha değerli olur. GEMINI Yeni Nesil AG'nin durumunda, iyi bir amacı desteklemenin ödülüdür.

Bir hissedar, çalışan veya konut alıcısı olarak, toplumumuzda hayatta kalmamıza zarar veren birçok olumsuz gelişmeye karşı karşı hareketin de bir parçası oluyorsunuz.

Yeni hissedarlardan biri "çok mütevazı bir yatırım yapıyorum" dedi, ancak 4.000 € çarpı 1.000 €, küresel genişleme için bir başlangıç noktası olarak Unken'deki yerleşimin açılışına kadar tüm yatırımlar için 4 milyon € anlamına geliyor.

Büyük sermaye artırımlarına yalnızca Yıllık Genel Kurul karar verebilir, ancak burada Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'nun karar verebileceği hususlar yer almaktadır. Yeni sermaye, planlanan daha büyük sermaye artışları için belgelerin mükemmelleştirilmesine hizmet eder.

Hissenin başkalarına tavsiye edilmesi için bir ödül programı bulunmaktadır. Yeni hissedarlardan ikisi bu ödül programının bir sonucu olarak hissedar olmuştur.

İşte ayrıntılar.

Dikkat! Şubat ortası için hisselerin önemli ölçüde daha yüksek bir fiyattan sunulacağı büyük bir promosyon planlanmaktadır. Fiyat düzeltmesinden önce zamanında satın alın!
          Federal Ağ Ajansı Senaryo Çerçevesi 2045: Mevcut güç ile elektrik talebi arasında dramatik farklılıklar olabilir. Böyle bir saçmalık nasıl olur da resmi bir hükümet belgesine girebilir? https://2024.pege.org/02-04/turkish.htm