Francja zakazuje nowych turbin wiatrowych - 100% energii słonecznej nie stanowi problemu

W najbardziej wysuniętej na południe części Niemiec jeden kW fotowoltaiki dostarcza 17 kWh w grudniu. Z kolei w najbardziej wysuniętej na południe części Francji jest to 41 kWh.


W dniu 8 marca, uderzające orzeczenie francuskiej Rady Stanu znacząco zmieniło krajobraz rozwoju energetyki wiatrowej. W bezprecedensowym posunięciu sąd uznał zezwolenia na budowę lądowych turbin wiatrowych za nieważne.

  Historia energii odnawialnej


Przy bardzo niskim standardzie życia, energia odnawialna była wystarczająca dla miliarda ludzi do 1800 roku. Statki podróżowały dzięki energii wiatru lub były ciągnięte w górę rzeki przez konie. Transport lądowy przy użyciu zwierząt pociągowych. Ogrzewanie drewnem. Era 100% energii odnawialnej zakończyła się wraz z rewolucją przemysłową.

Minęło wiele czasu, zanim dostrzeżono problemy związane z paliwami kopalnymi. W 1895 roku Svante Arrhenius rozpoznał problem efektu cieplarnianego.

Unglaubliche weitere 61 Jahre benötigte es dann zur Peak-Oil Theorie von Marion King Hubbert 1956.

Co teraz? Grupa szaleńców wyryła w kamieniu w 8 językach, że ludzkość powinna zostać zredukowana do 500 milionów. Takie szalone pomysły przychodzą do głowy, gdy zaprzecza się wszelkiemu postępowi technologicznemu i jest się przekonanym, że należy się do elity, której on nie dotyczy.

Inni pracowali nad wizją przyszłości z wykorzystaniem dostępnych wówczas technologii: Początki fotowoltaiki, energii wiatrowej i biomasy. W tamtym czasie akumulatory kwasowo-ołowiowe były bardzo nieodpowiednie jako urządzenia do magazynowania energii elektrycznej. Wodór był jedyną znaną metodą przekształcania energii elektrycznej w chemiczny nośnik energii, a następnie przekształcania go z powrotem w energię elektryczną.

W tamtych czasach, gdy globalna produkcja fotowoltaiki była o cztery rzędy wielkości mniejsza niż obecnie, narodziła się teoria komplementarności słońca i wiatru. Latem jest więcej energii słonecznej, zimą jest więcej energii wiatrowej, więc trzeba się rozwijać w taki sposób, aby doskonale się uzupełniały. Zaowocowało to modelem energetycznym, który był bardzo zorientowany na energię wiatrową. Pasowało to również do ówczesnych cen, kiedy fotowoltaika była prawie dwa rzędy wielkości droższa.

Ta dodatkowa teoria została obecnie porzucona. Niemieckie plany ekspansji obejmują 400 GW fotowoltaiki i 250 GW energii wiatrowej. Wymagałoby to znacznego zrównoważenia okresu letniego i zimowego, ale jest to ignorowane. Gdzie byśmy skończyli, gdyby rzeczywistość zrujnowała najlepsze teorie?

  Niemcy 100% energii słonecznej
Przeprowadziłem tę symulację z danymi pogodowymi z 2008 roku w 2021 roku. Wynika z niej kilka wniosków, które stoją w jaskrawej sprzeczności z powszechnymi opiniami.
  • W przypadku elektrowni gazowych nie jest wymagana szybka zmiana obciążenia
  • Wodór jest nieodpowiedni ze względu na 3,2 razy większą objętość magazynowania.
  • Elektrownie jądrowe działające w miesiącach zimowych byłyby cennym dodatkiem


  Francja 100% energii słonecznej


To znacznie łatwiejsze niż Niemcy w 100% słoneczne. W najbardziej wysuniętej na południe części Niemiec jeden kW fotowoltaiki dostarcza 17 kWh w grudniu. Z kolei w najbardziej wysuniętej na południe części Francji jest to 41 kWh. Dla porównania, w najbardziej wysuniętej na południe części Norwegii nie jest to nawet 4 kWh. Jest zatem jasne, że równowaga między latem a zimą jest znacznie mniejszym problemem dla Francji.

  Wymagania dotyczące przestrzeni życiowej i energii


Sprzeciw wobec energii wiatrowej w Niemczech wzrósł, gdy turbiny wiatrowe zaczęto wznosić w lasach z powodu braku innych obszarów. Sprzeciw wobec fotowoltaiki wzrósł, gdy ogromne obszary przyrody zaczęto pokrywać fotowoltaiką. Z jednej strony zabudowana natura, z drugiej bezdzietna rodzina w akademiku robotniczym, która jest głęboko przekonana, że nie stać jej na dzieci i że dzieci mają bardzo smutną przyszłość.

Jako społeczeństwo nie możemy pozwolić sobie na to szaleństwo. Rozwiązaniem są zoptymalizowane energetycznie obszary mieszkalne.
  • 1 000 km² w Austrii, 90 TWh rocznej wydajności, przestrzeń życiowa dla 2,3 miliona osób
  • 10 000 km² w Niemczech, 900 TWh rocznej wydajności, przestrzeń życiowa dla 23 milionów ludzi
  • 1 000 000 km² na całym świecie, 120 000 TWh rocznej wydajności, przestrzeń życiowa dla 2,3 miliarda ludzi
Nowe obszary mieszkalne z mniej niż 1 MW fotowoltaiki na hektar są zbrodnią przeciwko przyszłości ludzkości. Jeśli 10 budowniczych domów ma system fotowoltaiczny o mocy 10 kW każdy na jednym hektarze, to jest to tylko 0,1 MW, zaledwie 1/10 tego, co jest wymagane. Nawet 15 budowniczych domów z instalacją fotowoltaiczną o mocy 20 kW każdy to tylko 0,3 MW.

Jednak dzięki domom nowej generacji GEMINI i centralnej konstrukcji obficie pokrytej fotowoltaiką możliwe jest uzyskanie nawet 1,2 MW.

  Zostań akcjonariuszem GEMINI next Generation AG


Członek klubu przekazuje swoją składkę członkowską na rzecz klubu i jest szczęśliwy, jeśli klub odnosi sukcesy. Jeśli nie, wspieram dobrą sprawę.

Akcjonariusz nabywa akcje spółki akcyjnej. Jeśli AG odniesie sukces, jego akcje są warte znacznie więcej. W przypadku GEMINI next Generation AG jest to nagroda za wspieranie dobrej sprawy.

Jako akcjonariusz, pracownik lub nabywca domu, stajesz się również częścią ruchu przeciwko wielu negatywnym zmianom w naszym społeczeństwie, które są szkodliwe dla naszego przetrwania.

Jeden z nowych udziałowców powiedział: "Dokonuję bardzo skromnej inwestycji", ale 4 000 euro razy 1 000 euro to także 4 miliony euro na wszystkie inwestycje aż do otwarcia osady w Unken jako punktu wyjścia do globalnej ekspansji.

Istnieje program nagród za polecanie akcji innym osobom. Dwóch nowych akcjonariuszy zostało akcjonariuszami w wyniku tego programu nagród.

Oto szczegóły.
          Francja zakazuje nowych turbin wiatrowych - 100% energii słonecznej nie stanowi problemu: W najbardziej wysuniętej na południe części Niemiec jeden kW fotowoltaiki dostarcza 17 kWh w grudniu. Z kolei w najbardziej wysuniętej na południe części Fra https://2024.pege.org/03-24/polish.htm