2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – czech

Zprávy a vyjádření k aktuálním tématům týkajícím se přechodu na energetiku, ochrany klimatu a nezbytného vývoje směrem ke globální prosperitě.


Android moment starého automobilového průmyslu
Starý automobilový průmysl viděl Teslu pouze jako nového konkurenta. Ve 4. čtvrtletí roku 2023 však BYD prodala více elektromobilů než Tesla. Podobně Samsung prodal více než Apple.


Zapomenutý faktor motivace
Nic není myšlení těchto lidí tak cizí jako motivace. Pro tyto lidi je jediné, na čem záleží, prosazování drakonických trestů a jejich financování pomocí zvyšování daní.


Válečné štvaní v roce 1914 a jeho důsledky dodnes
Váleční štváči nejsou namířeni proti konkrétním politikům, konkrétní vládě nebo konkrétní zemi, ale proti budoucnosti lidstva jako celku.


Kalifornský zákon CEQA vytváří bezdomovectví
Život na venkově je špatný, musíme ho zastavit, ať to stojí, co to stojí. Nové technologie? Tu popíráme, ta neexistuje! Náklady na bydlení? No a co, jsme přece velmi bohatá země!


Rámcový scénář Federální agentury pro síť 2045
Mezi dostupným výkonem a poptávkou po elektřině mohou být dramatické rozdíly. Jak se takový nesmysl může dostat do oficiálního vládního dokumentu?


Metan, metanol nebo vodík pro elektrárny
EU chce od roku 2035 pouze plynové elektrárny vhodné pro vodík, což je velmi sporné rozhodnutí, protože tato otázka je pro elektrárny zcela otevřená.


Vídeň je větší než pásmo Gazy
Jakékoli vyjádření k tomuto problému bez strategie deradikalizace je pouhým slovíčkařením. Deradikalizace nemůže být uzavřena na 365 km².


Udělejme svět lepším místem společně
Diskuze s investory obvykle začínají otázkou, jak jste se tam vůbec dostali. Nějak je jasné, že naproti vám sedí mladý, dynamický zakladatel start-upu ve věku 65 let.


Veletrh životního prostředí Landshut 2024 Veletrh životního prostředí Landshut 2024
Moje prezentace: Rodinný dům je mrtev, ať žije nový rodinný dům pro úspěšnou energetickou transformaci. Obrovské problémy, jako je přechod na novou energetiku a změna klimatu, a tohle má být odpověď?


Co by na to řekl Ludwig Erhard?
Průměrný majetek dvou osob v Německu zdaleka nestačí na vlastnictví domu. Vlastnictví domu je pravděpodobně nejnižší formou "prosperity pro všechny".


Autosalon v Salcburku Autosalon v Salcburku
Opravdu chtějí prodejci automobilů prodávat elektromobily, když nemají ani ponětí o optimalizovaném nabíjení za nízké ceny na trhu?


Francie zakazuje nové větrné turbíny - 100% solární energie není problém
V nejjižnější části Německa dodá jeden kW fotovoltaiky v prosinci 17 kWh. V nejjižnější části Francie je to naopak 41 kWh.


Problém hodnocení 3 situací
Správná diagnóza, správná terapie nebo nesprávná diagnóza, a proto není nutná žádná terapie nebo Diagnóza správná, terapie špatná, je třeba vyvinout účinnou terapii.


Rakousko Den stvoření Země a co se za ním skrývá Rakousko Den stvoření Země a co se za ním skrývá
Takové kalkulačky ekologické stopy nejsou o řešení, ale o tom, aby se lidé podřídili ekofašistické diktatuře.


Výlet do velké prázdnoty s šokujícími výsledky
Co by udělala PR agentura, která by měla za úkol podněcovat obyvatelstvo proti ochraně klimatu? Přesně to dělají tito údajní "ochránci klimatu"!


Levné nemovitosti v záplavové oblasti Levné nemovitosti v záplavové oblasti
Proč zakazovat výstavbu v oblasti ohrožené povodněmi? Proč ne jednoduše "Lze používat pouze plovoucí domy"?


Energetická síť nebo žádná energetická síť, to je otázka. Energetická síť nebo žádná energetická síť, to je otázka.
Vezměme si velké sídliště s 1024 domy a 90 MW fotovoltaiky. V tak slunečné oblasti, jako je Mountain View v Kalifornii, je roční výnos 125 GWh.


Jak se plánuje elektrický systém? Jak se plánuje elektrický systém?
Fotovoltaika je velmi levná. Fotovoltaiku lze dimenzovat tak, že si s ní vystačíte i v prosinci. To znamená, že v červnu máte spoustu přebytečné elektřiny.


Extrémní lež nadprodukce
Kde by skončil bohatý Zápaďan s fotovoltaikou a skladováním elektřiny, kdyby už nemohl chudého Afričana provokovat slovy "Tvoje chudoba mě štve"?


Infrastruktura a nízké dopravní náklady pro Afriku
Náklady na dopravu v Africe jsou mnohem vyšší než v Evropě. Například kontejner z Číny do Mosambiku stojí 2 000 USD a pak 5 000 USD o 500 km dále do místa určení.


Směnné kurzy a dopravní náklady na energetické technologie
Rozhodující otázkou nákladů zde není hodnota metanolu, ale náklady na výstavbu potrubí, kterým se lze vyhnout. Jinými slovy, náklady ve srovnání s elektrickým vedením.


Simulační test baterií železo-vzduch a napájení metanolem Simulační test baterií železo-vzduch a napájení metanolem
Simulace zařadila do vítězného testu 5 MWh sodíkových baterií a 6 MWh železo-vzduchových baterií, což mě opravdu překvapilo. Co by se stalo bez všech nových technologií?


Dnes od 03:00 do 18:00 není možný prodej elektřiny Dnes od 03:00 do 18:00 není možný prodej elektřiny
Už vidím "happy hour" kampaně u prvního modelového sídla, kde bude rychlé nabíjení nabízeno za 10 centů/kWh v době záporných cen na spotovém trhu.


Kolik větrné energie Německo potřebuje?
Všechny změny parametrů v simulaci však nemohou přinést jediné: výrazné cenové zvýhodnění větrné energie, které by ji učinilo nepostradatelnou.
          2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – czech: Zprávy a vyjádření k aktuálním tématům týkajícím se přechodu na energetiku, ochrany klimatu a nezbytného vývoje směrem ke globální prosperitě. https://2024.pege.org/czech.htm