2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish

Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu.


Moment Androida w starym przemyśle samochodowym
Stary przemysł samochodowy postrzegał Teslę jedynie jako nowego konkurenta. Ale w 4. kwartale 2023 r. BYD sprzedał więcej samochodów elektrycznych niż Tesla. Podobnie Samsung sprzedał więcej niż Apple.


Zapomniany czynnik motywacji
Nic nie jest bardziej obce mentalności tych ludzi niż motywacja. Dla nich liczy się tylko egzekwowanie drakońskich kar i finansowanie ich z podwyżek podatków.


Podżeganie do wojny w 1914 r. i jego konsekwencje do dziś
Podżegacze wojenni nie są skierowani przeciwko konkretnym politykom, konkretnemu rządowi lub konkretnemu krajowi, ale przeciwko przyszłości ludzkości jako całości.


Kalifornijska CEQA prowadzi do bezdomności
Życie na wsi jest złe, musimy to powstrzymać, bez względu na koszty. Nowa technologia? Zaprzeczamy temu, to nie istnieje! Koszty mieszkaniowe? No i co z tego, jesteśmy bardzo bogatym krajem!


Ramy scenariusza Federalnej Agencji Sieciowej 2045
Mogą występować dramatyczne różnice między dostępną mocą a zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Jak takie bzdury mogą znaleźć się w oficjalnym dokumencie rządowym?


Metan, metanol lub wodór dla elektrowni
UE chce, aby elektrownie gazowe były przystosowane do zasilania wodorem dopiero od 2035 r., co jest bardzo wątpliwą decyzją, ponieważ jest to całkowicie otwarta kwestia dla elektrowni


Wiedeń jest większy niż Strefa Gazy
Każde oświadczenie dotyczące tego problemu bez strategii deradykalizacji jest tylko gołosłowne. Nie może być mowy o deradykalizacji zamkniętej na 365 km².


Uczyńmy razem świat lepszym miejscem
Dyskusje z inwestorami zazwyczaj zaczynają się od pytania, jak się tam znalazłeś. W jakiś sposób oczywiste jest, że naprzeciwko ciebie siedzi młody, dynamiczny założyciel start-upu w wieku 65 lat.


Targi środowiskowe Landshut 2024 Targi środowiskowe Landshut 2024
Moja prezentacja: Dom wolnostojący jest martwy, niech żyje nowy dom wolnostojący dla udanej transformacji energetycznej. Ogromne problemy, takie jak transformacja energetyczna i zmiany klimatu, i to ma być odpowiedź?


Co powiedziałby Ludwig Erhard?
Mediana zamożności dwóch osób w Niemczech nie jest wystarczająca do posiadania domu. Posiadanie domu jest prawdopodobnie najniższą formą "dobrobytu dla wszystkich".


Targi motoryzacyjne w Salzburgu Targi motoryzacyjne w Salzburgu
Czy sprzedawcy samochodów naprawdę chcą sprzedawać samochody elektryczne, jeśli nie mają nawet pojęcia o zoptymalizowanym ładowaniu po niskich cenach rynkowych?


Francja zakazuje nowych turbin wiatrowych - 100% energii słonecznej nie stanowi problemu
W najbardziej wysuniętej na południe części Niemiec jeden kW fotowoltaiki dostarcza 17 kWh w grudniu. Z kolei w najbardziej wysuniętej na południe części Francji jest to 41 kWh.


Problem oceny 3 sytuacji
Diagnoza prawidłowa, terapia prawidłowa lub diagnoza nieprawidłowa, w związku z czym terapia nie jest wymagana lub Diagnoza prawidłowa, terapia błędna, należy opracować skuteczną terapię


Austriacki Dzień Stworzenia Ziemi i co się za nim kryje Austriacki Dzień Stworzenia Ziemi i co się za nim kryje
W takich kalkulatorach śladu węglowego nie chodzi o rozwiązania, ale o dostosowanie ludzi do eko-faszystowskiej dyktatury.


Wyprawa w wielką pustkę z szokującymi wynikami
Co robi agencja PR, której zadaniem jest podburzanie ludności przeciwko ochronie klimatu? Dokładnie to, co robią ci rzekomi "obrońcy klimatu"!


Tania nieruchomość w strefie zalewowej Tania nieruchomość w strefie zalewowej
Dlaczego zakazywać budowy na obszarze zagrożonym powodzią? Dlaczego nie po prostu "Tylko pływające domy mogą być używane"?


Sieć energetyczna czy nie, oto jest pytanie Sieć energetyczna czy nie, oto jest pytanie
Weźmy duże osiedle z 1024 domami i fotowoltaiką o mocy 90 MW. W obszarze tak słonecznym jak Mountain View w Kalifornii, roczna wydajność wynosi 125 GWh.


Jak zaplanować system elektroenergetyczny? Jak zaplanować system elektroenergetyczny?
Fotowoltaika jest bardzo tania. Fotowoltaika może mieć tak duże rozmiary, że można z niej korzystać nawet w grudniu. Oznacza to, że w czerwcu masz dużo nadwyżki energii elektrycznej.


Skrajne kłamstwo nadprodukcji
Gdzie bogaty mieszkaniec Zachodu skończyłby z fotowoltaiką i magazynowaniem energii elektrycznej, gdyby nie mógł już sprowokować biednego Afrykańczyka słowami "Twoja bieda mnie wkurza"?


Infrastruktura i niskie koszty transportu dla Afryki
Koszty transportu w Afryce są znacznie wyższe niż w Europie. Przykładowo, kontener z Chin do Mozambiku kosztuje 2000 USD, a następnie 5000 USD 500 km dalej do miejsca przeznaczenia.


Kursy wymiany walut i koszty transportu technologii energetycznych
Decydującą kwestią kosztową nie jest tutaj wartość metanolu, ale uniknięte koszty budowy rurociągu. Innymi słowy, koszty w porównaniu z linią energetyczną.


Test symulacyjny akumulatorów żelazowo-powietrznych i zasilania metanolem Test symulacyjny akumulatorów żelazowo-powietrznych i zasilania metanolem
Symulacja wskazuje na 5 MWh baterii sodowych i 6 MWh baterii żelazowo-powietrznych w zwycięskim teście, co naprawdę mnie zaskoczyło. Co by się stało bez tych wszystkich nowych technologii?


Brak możliwości sprzedaży energii elektrycznej dzisiaj od 03:00 do 18:00 Brak możliwości sprzedaży energii elektrycznej dzisiaj od 03:00 do 18:00
Już widzę kampanie "happy hour" przy pierwszych modelach kombi, gdzie szybkie ładowanie będzie oferowane po 10 centów/kWh w czasach ujemnych cen na rynku spot.


Ile energii wiatrowej potrzebują Niemcy?
Jednak wszystkie zmiany parametrów w symulacji nie mogą przynieść jednej rzeczy: znaczącej przewagi kosztowej energii wiatrowej, która uczyniłaby ją niezbędną.
          2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish: Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu. https://2024.pege.org/polish.htm