2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – slovak

Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite.


Android moment starého automobilového priemyslu
Starý automobilový priemysel videl Teslu len ako nového konkurenta. V 4. štvrťroku 2023 však BYD predala viac elektromobilov ako Tesla. Podobne aj spoločnosť Samsung predala viac ako spoločnosť Apple.


Zabudnutý faktor motivácie
Nič nie je pre myslenie týchto ľudí tak cudzie ako motivácia. Pre týchto ľudí je dôležité len presadzovanie drakonických trestov a ich financovanie zvyšovaním daní.


Vyvolávanie vojny v roku 1914 a jej dôsledky dodnes
Vojnoví štváči nie sú namierení proti konkrétnym politikom, konkrétnej vláde alebo konkrétnej krajine, ale proti budúcnosti ľudstva ako celku.


Kalifornia CEQA produkuje bezdomovectvo
Život na vidieku je zlý, musíme ho zastaviť za každú cenu. Nové technológie? To popierame, to neexistuje! Náklady na bývanie? No a čo, sme veľmi bohatá krajina!


Rámec scenára Federálnej sieťovej agentúry 2045
Medzi dostupným výkonom a dopytom po elektrickej energii môžu byť dramatické rozdiely. Ako sa takýto nezmysel môže dostať do oficiálneho vládneho dokumentu?


Metán, metanol alebo vodík pre elektrárne
EÚ chce od roku 2035 len plynové elektrárne vhodné na vodík, čo je veľmi pochybné rozhodnutie, pretože táto otázka je pre elektrárne úplne otvorená.


Viedeň je väčšia ako pásmo Gazy
Akékoľvek vyhlásenie o tomto probléme bez stratégie deradikalizácie je len slovným vyjadrením. Deradikalizácia nemôže byť uzavretá na 365 km².


Urobme spolu svet lepším miestom
Diskusie s investormi sa zvyčajne začínajú otázkou, ako ste sa tam vôbec dostali. Akosi je jasné, že oproti vám sedí mladý, dynamický zakladateľ startupu vo veku 65 rokov.


Environmentálny veľtrh Landshut 2024 Environmentálny veľtrh Landshut 2024
Moja prezentácia: Rodinný dom je mŕtvy, nech žije nový rodinný dom pre úspešnú energetickú transformáciu. Obrovské problémy, ako je prechod na nové zdroje energie a zmena klímy, a toto má byť odpoveď?


Čo by na to povedal Ludwig Erhard?
Priemerný majetok dvoch ľudí v Nemecku ani zďaleka nestačí na vlastníctvo domu. Vlastníctvo domu je pravdepodobne najnižšou formou "prosperity pre všetkých".


Autosalón v Salzburgu Autosalón v Salzburgu
Chcú predajcovia áut naozaj predávať elektromobily, keď nemajú ani poňatia o optimalizovanom nabíjaní za nízke ceny na spotovom trhu?


Francúzsko zakazuje nové veterné turbíny - 100% solárna energia nie je problém
V najjužnejšej časti Nemecka dodá jeden kW fotovoltaiky v decembri 17 kWh. V najjužnejšej časti Francúzska je to naopak 41 kWh.


Problém hodnotenia 3 situácií
Správna diagnóza, správna terapia alebo nesprávna diagnóza, preto nie je potrebná žiadna terapia alebo Diagnóza je správna, terapia nesprávna, je potrebné vyvinúť účinnú terapiu


Deň stvorenia Zeme v Rakúsku a čo sa za ním skrýva Deň stvorenia Zeme v Rakúsku a čo sa za ním skrýva
Takéto kalkulačky ekologickej stopy nie sú o riešeniach, ale o tom, aby sa ľudia prispôsobili ekofašistickej diktatúre.


Výlet do veľkej prázdnoty so šokujúcimi výsledkami
Čo by urobila PR agentúra, ktorá by mala za úlohu podnecovať obyvateľstvo proti ochrane klímy? Presne to robia títo údajní "ochrancovia klímy"!


Lacné nehnuteľnosti v záplavovej zóne Lacné nehnuteľnosti v záplavovej zóne
Prečo zakázať výstavbu v oblasti ohrozenej povodňami? Prečo nie jednoducho: "Môžu sa používať len plávajúce domy"?


Elektrická sieť alebo žiadna elektrická sieť, to je otázka. Elektrická sieť alebo žiadna elektrická sieť, to je otázka.
Vezmime si veľké sídlisko s 1024 domami a 90 MW fotovoltaiky. V takej slnečnej oblasti, ako je Mountain View v Kalifornii, je ročný výnos 125 GWh.


Ako plánujete elektrický systém? Ako plánujete elektrický systém?
Fotovoltaika je veľmi lacná. Fotovoltaika sa dá dimenzovať tak, že si s ňou vystačíte aj v decembri. To znamená, že v júni máte veľa prebytočnej elektrickej energie.


Extrémna lož nadprodukcie
Kde by skončil bohatý západniar s fotovoltaikou a skladovaním elektriny, keby už nemohol provokovať chudobného Afričana slovami "Tvoja chudoba ma štve"?


Infraštruktúra a nízke dopravné náklady pre Afriku
Náklady na dopravu v Afrike sú oveľa vyššie ako v Európe. Napríklad kontajner z Číny do Mozambiku stojí 2 000 USD a potom 5 000 USD 500 km ďalej do miesta určenia.


Výmenné kurzy a dopravné náklady na energetické technológie
Rozhodujúcou otázkou nákladov tu nie je hodnota metanolu, ale náklady, ktorým sa predíde výstavbou potrubia. Inými slovami, náklady v porovnaní s elektrickým vedením.


Simulačný test batérií železo-vzduch a napájanie metanolom Simulačný test batérií železo-vzduch a napájanie metanolom
Simulácia zaradila do víťazného testu 5 MWh sodíkových batérií a 6 MWh železovzdušných batérií, čo ma naozaj prekvapilo. Čo by sa stalo bez všetkých nových technológií?


Dnes od 03:00 do 18:00 nie je možný predaj elektriny Dnes od 03:00 do 18:00 nie je možný predaj elektriny
Už vidím "happy hour" kampane v prvom modelovom sídle, kde sa bude rýchle nabíjanie ponúkať za 10 centov/kWh v čase záporných cien na spotovom trhu.


Koľko veternej energie potrebuje Nemecko?
Všetky zmeny parametrov v simulácii však nemôžu priniesť jednu vec: výrazné cenové zvýhodnenie veternej energie, aby sa stala nenahraditeľnou.
          2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – slovak: Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite. https://2024.pege.org/slovak.htm