2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – turkish

Enerji dönüşümü, iklimin korunması ve küresel refaha doğru gerekli gelişimle ilgili güncel konular hakkında haberler ve açıklamalar.


Eski otomobil endüstrisinin Android anı
Eski otomobil endüstrisi Tesla'yı sadece yeni bir rakip olarak görüyordu. Ancak 2023'ün 4. çeyreğinde BYD, Tesla'dan daha fazla elektrikli otomobil sattı. Benzer şekilde Samsung da Apple'dan daha fazla sattı.


Unutulan motivasyon faktörü
Bu insanların zihniyetine motivasyondan daha yabancı bir şey yoktur. Bu insanlar için önemli olan tek şey acımasız cezalar uygulamak ve bunları vergi artışlarıyla finanse etmektir.


1914'te savaş çığırtkanlığı ve günümüze kadar uzanan sonuçları
Savaş çığırtkanları belirli politikacılara, belirli bir hükümete ya da belirli bir ülkeye karşı değil, bir bütün olarak insanlığın geleceğine karşıdır.


Kaliforniya CEQA evsizlik üretiyor
Kırsalda yaşamak kötüdür, ne pahasına olursa olsun bunu durdurmalıyız. Yeni teknoloji mi? Bunu reddediyoruz, öyle bir şey yok! Konut maliyetleri mi? Ne olmuş yani, biz çok zengin bir ülkeyiz!


Federal Ağ Ajansı Senaryo Çerçevesi 2045
Mevcut güç ile elektrik talebi arasında dramatik farklılıklar olabilir. Böyle bir saçmalık nasıl olur da resmi bir hükümet belgesine girebilir?


Enerji santralleri için metan, metanol veya hidrojen
AB, 2035'ten itibaren sadece hidrojene uygun gaz yakıtlı enerji santralleri istiyor; bu çok tartışmalı bir karar çünkü bu, enerji santralleri için tamamen açık bir soru


Viyana Gazze Şeridi'nden daha büyük
Radikalleşmeye yönelik bir strateji olmaksızın bu soruna ilişkin yapılacak her türlü açıklama sadece lafta kalacaktır. Deradikalleşme 365 km²'ye hapsedilemez.


Dünyayı birlikte daha iyi bir yer haline getirelim
Yatırımcılarla yapılan görüşmeler genellikle oraya nasıl geldiğiniz sorusuyla başlar. Her nasılsa karşınızda 65 yaşında genç, dinamik bir start-up kurucusunun oturduğu açıktır.


Landshut Çevre Fuarı 2024 Landshut Çevre Fuarı 2024
Sunumum: Müstakil ev öldü, başarılı bir enerji dönüşümü için yaşasın yeni müstakil ev. Enerji dönüşümü ve iklim değişikliği gibi devasa sorunlar var ve bunun çözüm olması mı gerekiyor?


Ludwig Erhard ne derdi?
Almanya'da iki kişinin ortalama serveti ev sahibi olmak için yeterli değildir. Ev sahipliği muhtemelen "herkes için refahın" en düşük biçimidir.


Salzburg'da motor gösterisi Salzburg'da motor gösterisi
Otomobil satıcıları, düşük spot piyasa fiyatlarında optimize edilmiş şarj hakkında bir fikirleri bile yoksa gerçekten elektrikli otomobil satmak istiyorlar mı?


Fransa yeni rüzgar türbinlerini yasaklıyor - %100 güneş enerjisi sorun değil
Almanya'nın en güneyinde bir kW fotovoltaik Aralık ayında 17 kWh enerji sağlamaktadır. Fransa'nın en güneyinde ise bu rakam 41 kWh'dir.


3 durum değerlendirme problemi
Teşhis doğru, tedavi doğru veya teşhis yanlış, bu nedenle tedavi gerekmiyor veya Teşhis doğru, tedavi yanlış, etkili bir tedavi geliştirilmelidir


Avusturya Dünya Yaratılış Günü ve arkasında yatanlar Avusturya Dünya Yaratılış Günü ve arkasında yatanlar
Bu tür ayak izi hesaplayıcıları çözümlerle değil, insanları eko-faşist bir diktatörlük için uyumlu hale getirmekle ilgilidir.


Şok edici sonuçlarla büyük boşluğa giriş
Bir halkla ilişkiler ajansı, halkı iklimin korunmasına karşı kışkırtmakla görevlendirildiğinde ne yapardı? Tam da bu sözde "iklim koruyucularının" yaptığı şeyi!


Sel bölgesinde ucuz mülk Sel bölgesinde ucuz mülk
Sel riski olan bir bölgede inşaat yapmak neden yasaklansın? Neden sadece "Sadece yüzebilir evler kullanılabilir" denmiyor?


Elektrik şebekesi olsun ya da olmasın, işte asıl soru bu Elektrik şebekesi olsun ya da olmasın, işte asıl soru bu
Şimdi 1024 ev ve 90 MW fotovoltaik içeren büyük bir siteyi ele alalım. Kaliforniya'daki Mountain View kadar güneşli bir bölgede yıllık 125 GWh verim.


Bir elektrik sistemini nasıl planlarsınız? Bir elektrik sistemini nasıl planlarsınız?
Fotovoltaikler çok ucuzdur. Fotovoltaikler o kadar büyük boyutlandırılabilir ki Aralık ayında bile bununla idare edebilirsiniz. Bu da Haziran ayında çok fazla elektrik fazlalığınız olduğu anlamına gelir.


Aşırı üretimin aşırı yalanı
Zengin Batılı, yoksul Afrikalıyı "Yoksulluğun beni kızdırıyor" diye kışkırtamazsa, fotovoltaik ve elektrik depolamayla nereye varacak?


Afrika için altyapı ve düşük nakliye maliyetleri
Afrika'daki nakliye maliyetleri Avrupa'dakinden çok daha yüksektir. Örneğin, Çin'den Mozambik'e giden bir konteyner 2.000 ABD dolarına mal olurken, varış noktasına 500 km kala 5.000 ABD dolarına mal olmaktadır.


Enerji teknolojisi için döviz kurları ve nakliye maliyetleri
Burada belirleyici maliyet konusu metanolün değeri değil, boru hattı inşaatının kaçınılan maliyetleridir. Başka bir deyişle, bir elektrik hattına kıyasla maliyetler.


Demir-hava pillerinin simülasyon testi ve metanole güç Demir-hava pillerinin simülasyon testi ve metanole güç
Simülasyonda 5 MWh'lik sodyum bataryalar ve 6 MWh'lik demir-hava bataryalar kazanan testte yer alıyor ki bu beni gerçekten şaşırttı. Tüm bu yeni teknoloji olmasaydı ne olurdu?


Bugün 03:00 - 18:00 saatleri arasında elektrik satışı mümkün değildir Bugün 03:00 - 18:00 saatleri arasında elektrik satışı mümkün değildir
Spot piyasa fiyatlarının negatif olduğu zamanlarda hızlı şarjın 10 cent/kWh'den sunulacağı ilk model arazide "happy hour" kampanyalarını şimdiden görebiliyorum.


Almanya'nın ne kadar rüzgar enerjisine ihtiyacı var?
Ancak, simülasyondaki parametrelerde yapılan tüm değişiklikler tek bir şeyi sağlayamaz: rüzgar enerjisini vazgeçilmez kılacak önemli bir maliyet avantajı.
          2024 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – turkish: Enerji dönüşümü, iklimin korunması ve küresel refaha doğru gerekli gelişimle ilgili güncel konular hakkında haberler ve açıklamalar. https://2024.pege.org/turkish.htm